Достапни линкови

logo-print

Полицаец убиен во бомбашки напад во Исламабад


Во напад извршен од бомбаш самоубиец во пакистанскиот главен град Исламабад, загина еден полицаец. Според полицијата, бомбашот ја активирал експлозивната направа разнесувајќи се, а притоа убивајќи го и полицискиот службеник во момент кога полицијата се обидувала да го сопре. Исламските милитанти често извршуваат напади во Пакистан.
XS
SM
MD
LG