Достапни линкови

logo-print

Талибанците убиле осум авганистански полицајци


Талибанските бунтовници извршиле напад од заседа врз полициско возило, при што убиле осуммина полицијаци во авганистанската провинција Кандахар. Локалниот полициски командант Сахиб Јан изјави дека нападот се случил во областа Спин Болдак во близина на границата со Пакистан. Претходно НАТО силите соопштија дека убиле локален лидер на талибанците, и уште деветмина други бунтовници во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG