Достапни линкови

logo-print

Убиен лидер на талибанците во Авганистан


Во акција на силите на НАТО во Авганистан загинале десет бунтовници, меѓу нив и еден од локалните лидери на талибанците на југот на земјата. Во соопштението се прецизира дека станува збор за Малуави Хасан кој раководел со талибанците во провинцијата Хелманд, главно упориште на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG