Достапни линкови

logo-print

Ехуд Олмерт со критики до Хамас


Хамас сака да ги зголеми своите позиции на Западниот Брег за изведување на ракетни напади врз израелска територија, изјави денеска израелскиот премиер во заминување Ехуд Олмерт. Коментарот од Олмерт, доаѓа откако денеска израелската полиција разоткри и спречи планиран бомбашки напад во еден шопинг центар го Хаифа.
XS
SM
MD
LG