Достапни линкови

logo-print

Протести против мафијата во Италија


Неколку илјади луѓе излегоа денеска на улиците во италијанскиот град Неапол на демонстрации против организираниот криминал и им оддадоа почит на жртвите убиени од мафијата во оваа земја. Како што јавуваат агенциите, во последните години во Италија повеќе од 900 лица се убиени од страна на мафијата.
XS
SM
MD
LG