Достапни линкови

logo-print

11 луѓе загинале во напади во источен Авганистан


Во два одвоени бомбашки напади што се случиле во источен Авганистан денеска загинале 11 луѓе. Како што е соопштено, самоубиец активирал бомба пред еден полициски контролен пункт во провинцијата Нангахар, убивајќи шест лица. Вториот бомбашки напад се случил во провинцијата Кост, при што загинале пет лица.
XS
SM
MD
LG