Достапни линкови

logo-print

Иран не гледа промени во политиката на Обама


Иранскиот врховен верски лидер ајатолахот Али Хамнеи изјави денеска дека не гледа промена во американската политика и покрај пораката на претседателот Барак Обама до Иран. Хамнеи оцени дека Обама изнел слоган за промени, но оти промени нема. Инаку, Обама повика на нов почеток во односите меѓу Соединетите Држави и Иран, заснован врз работа за мир.
XS
SM
MD
LG