Достапни линкови

logo-print

Претседателот Црвенковски одликува врвни македонски репрезентативци


Претседателот Бранко Црвенковски ги одликува со „Медал за заслуги за Македонија“ македонските репрезентативци, ракометарот Кирил Лазаров, фудбалерот Горан Пандев, боксерот Вели Мумин, ракометарките Наталија Тодоровска и Драгана Пецевска и кошаркарот Врбица Стефанов. Тие, како што се вели во образложението, со постигнатите врвни резултати, дале значаен придонес за развој на спортот и за афирмација на Македонија на меѓународен план.
XS
SM
MD
LG