Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан убиени 30 талибанци


Американската команда во Авганистан соопшти дека во најновите борби во јужната провинција Хелманд биле убиени триесетина милитанти. Во соопштението се наведува дека до борбите дошло откако сојузничките сили провериле дека во делот од регионот за кој се смета дека е главното засолниште на талибанците немало цивилно население.
XS
SM
MD
LG