Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Хрватска Санадер во посета на Србија


Хрватскиот премиер Иво Санадер денеска ќе престојува во официјална посета на Белград. Санадер со највисоките српски претставници ќе разговара за преостанатите отворени прашања меѓу двете земји, процесот на пристапување во Европската Унија и унапредување на стопанската соработка.
XS
SM
MD
LG