Достапни линкови

logo-print

Шпанија ги повлекува своите војници од Косово


Шпанската министерка за одбрана Карме Шакон денеска изјави дека Шпанија ќе започне со повлекување на своите 630 војници во рамки на мисијата на КФОР на Косово. Таа изјави дека повлекувањето ќе биде извршено во фази до август годинава. Шпанија е една од петте земји членки на ЕУ кои не ја признаваат независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG