Достапни линкови

logo-print

Адмирал Ставридис кандидат за командант на НАТОАмериканскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс соопшти дека му препорачал на претседателот Барак Обама да го наименува адмирал Џејмс Ставридис за командант на американските сили во Европа, со што ќе биде и врховен командант на НАТО. Ставридис досега беше командант на американските сили во Латинска Америка.
XS
SM
MD
LG