Достапни линкови

logo-print

Лидерите на ЕУ на состанок за светската економска криза


Денеска во Брисел ќе се одржи средба на лидерите на Европската унија посветена на светската економската криза. На состанокот ќе се разгледуваат и подготовките за претстојниот самит на земјите членки на Г-20, кој ќе се одржува во Лондон.
XS
SM
MD
LG