Достапни линкови

logo-print

Брисел бара од украинските лидери договор за нови кредити од ММФ


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо апелираше до украинските лидери да се договорат за побарување на нови кредити од Меѓународниот Монетарен Фонд. Баросо го испрати апелот по средбата во Брисел со украинскиот претседател Виктор Јушченко.
XS
SM
MD
LG