Достапни линкови

logo-print

Во Хрватскиот парламент ратификацијата на договорот за членство во НАТО


Хрватската влада го достави до Собранието предлогот за ратификација на Северноатлантскиот договор. Премиерот Иво Санадер на денешната седница на владата изрази задоволство од фактот што Хрватска стигнала до целта за членство во НАТО. Тој посочи дека е задоволен што процесот на ратификација на договорот го завршиле повеќето земји членки на Алијансата, и изрази надеж дека наскоро тоа ќе го стори и Словенија.
XS
SM
MD
LG