Достапни линкови

logo-print

Хрватска нема со територија да го купува членството во ЕУ


Хрватскиот премиер Иво Санадер изјави дека Словенија не може да го користи своето членство во Европската Унија за да уценува и дека Хрватска нема своето членство во Унијата да го купува со територијални остапки, јави Хина. Премијер Санадер повторил дека Хрватска е готова да побара решение за отворените гранични прашања пред Меѓународниот суд за правда во Хаг или пред некоја друга меѓународна правна институција.
XS
SM
MD
LG