Достапни линкови

logo-print

Во сообраќајка во Мексико загинаа 10 странски туристи


Најмалку 10 туристи од САД и од Канада и возачот на автобусот загинаа вчера на северот на Мексико, отакако пијан камионџија удрил во нивниот автобус, соопштија мексиканските власти. Во несреќата се повредени уште 17 луѓе, од кои неколкумина се во тешка состојба.
XS
SM
MD
LG