Достапни линкови

logo-print

Четворица полицајци загинаа во Авганистан


Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти дека во заседа поставена од милитантите денеска биле убиени четворица авганистански полицајци. Нападот се случил во јужната провинција Кандахар. Во истата провинција при операција спроведена од американските и авганистанските сили се убиени седуммина милитанти, а тројца биле уапсени.
XS
SM
MD
LG