Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Собрaнието на РМ во посета на Србија


Претседателот на Собранието Македонија Трајко Вељаноски престојува во Белград. Тоа е прва официјална посета на еден македонски државник на Србија по одлуката на Македонија да ја признае независноста на Косово во минатиот октомври. Тој денеска, меѓу другото, треба да има средба со српскиот претседател Борис Тадиќ. Вељановски синоќа разговараше со претставници на македонските здруженија во Србија.
XS
SM
MD
LG