Достапни линкови

logo-print

Сиетл останува со само еден дневен весник


Од утре американскиот град Сиетл ќе остане со само еден дневен весник, откако по 146 години денеска за последен пат на киосците ќе се најде изданието на весникот Пост-интелиџенсер. Весникот ќе продолжи да излегува само како интернет издание и со намалена редакција, откако претходните девет години работеше со загуба. Единствен весник во Сиетл ќе остане Сиетл Тајмс.
XS
SM
MD
LG