Достапни линкови

logo-print

Барак Обама со нов стимулативен план


Американскиот претседател Барак Обама се очекува денеска да соопшти план вреден неколку милијарди долари владини кредити, за помош на малите бизниси во земјата во кои се вработени 70 отсто од американците. Планот е следен чекор на администрацијата на Обама, која презема масивни стимулативни мерки за надминување на економската криза.
XS
SM
MD
LG