Достапни линкови

logo-print

Бомбаш самоубиец од Ал Каеда го извршил нападот во Јемен


Претставници во Јемен соопштија дека вчерашниот напад во кој загинаа четровица јужнокорејски туристи, бил извршен од бомбаш самоубиец, оперативец на Ал Каеда. Бомбаш самоубиец ја активирал бомбата во момент кога група од 17 туристи од Јужна Кореја, биле во прошетка низ историскиот град Шибам во Јемен.
XS
SM
MD
LG