Достапни линкови

logo-print

ЕУ за забраната за патување на ЛукашенкоШефовите на дипломатиите на Европската Унија, денеска во Брисел ќе расправаат дали да продолжи забраната за патување во земјите членки за претседателот на Белорусија Александар Лукашенко и неговите соработници. Забраната беше воведена по изборите во Белорусија во 2006-та година, но лани беше укината по ослободувањето на политичките затвореници во таа земја.
XS
SM
MD
LG