Достапни линкови

logo-print

Од Австралија побарано да испрати повеќе трупи во Авганистан


НАТО побара од Австралија да испрати повеќе трупи во Авганистан за да се осигура безбедноста во таа земја за време на изборите во август. Австралискиот министер за надворешни работи Стивен Смит изјави дека владата се уште не одлучила дали ќе испрати дополнителни трупи во Авганистан, иако, како што рече, станува збор за краткорочен престој.
XS
SM
MD
LG