Достапни линкови

logo-print

Иранскиот претседател лут на парламентот


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат протестираше против одлуката на парламентот да го отфрли планот за зголемување на цените на нафтените деривати. Како што јавува државната агенција ИРНА, тој испратил писмо до спикерот Али Лариџани во кое го критикува отфрлањето на планот кој би и овозможил на владата да ги зголеми цените на горивата и јавните услуги.
XS
SM
MD
LG