Достапни линкови

logo-print

14 лица загинале во судири на две милитантни групи во Сомалија


Најмалку 14 лица загинале во судири меѓу две ривалски исламистички милитантни групи во Сомалија, јавуваат агенциите. Судирите се случиле меѓу групата Ал Шабаб и ривалската Алу-сунах Вал Џамеа, за која Вашингтон смета дека е поврзана со Ал Каеда. Борбите се случиле во сомалијскиот град Вабо.
XS
SM
MD
LG