Достапни линкови

logo-print

Загинаа четворица војници на НАТО силите во Авганистан


Четворица војници на НАТО силите загинале при експлозија на бомба поставена на пат во источен Авганистан. Како што се наведува во соопштението од мисијата на ИСАФ, нападот се случил во источната авганистанска провиница Нангахар.
XS
SM
MD
LG