Достапни линкови

logo-print

Протести против руската влада во Владивосток


Околу илјада демонстранти побараа оставка од руската влада на денешните протести во градот Владивосток поради економската криза во Русија. Демонстрантите носеле трансаренти испишани со слогани против рускиот премиер Владимир Путин. Во овој руски град, се оддржуваат едни од најголемите анти-владини протести откако глобалната економска криза jа зафати Русија, оставајќи илјадници луѓе без работа.
XS
SM
MD
LG