Достапни линкови

logo-print

Девет руски туристи загинаа во Виетнам


Според извештаите од Виетнам, најмалку 9 руски туристи загинале во автобуска несреќа. Нерсеќата се случила синоќа на патот од Далат до крајбрежниот град Муи Не кога најверојатно возачот ја загубил контролата на планинскиот пат. Во несреќата загинала и една виетнамка а се повредени 14 лица.
XS
SM
MD
LG