Достапни линкови

logo-print

Нови случаи на бесење во Иран


Четворица ирански мажи се обесени поради убиство и силување во Шираз, пишува весникот Еетемад. Според АФП, од почетокот на годинава во Иран се обесени 65 лица. Амнести Интернешенал пак соопшти дека смртната казна, освен во Кина, највеќе се практикува во Иран.
XS
SM
MD
LG