Достапни линкови

logo-print

Нов турски напад во северен Ирак


Турски авиони бомбардирале позиции на курдските бунтовници во северен Ирак, јави турската агенција Анатолија, повикувајки се на воен портпарол. Официјална Анкара тврди дека околу 2 илјади курдски бунтовници се кријат во планинските предели во северен Ирак, од каде што вршат напади врз турска територија.
XS
SM
MD
LG