Достапни линкови

logo-print

Бомбардирани позиции на талибанците во Пакистан


Најмалку 20 лица загинале во пакистанскиот регион Курам, во близина на границата со Авганистан, кога американско беспилотно летало истрелало неколку ракети врз позициите на талибанските милитанти. Американските сили во повеќе наврати ракетираа позиции на милитантите на пакистанска територија, а Пакистан протестира поради нарушувањето на неговиот територијален суверенитет.
XS
SM
MD
LG