Достапни линкови

logo-print

ЕУФОР во потрага по Ратко Младиќ


Припадници на Еуфор започнаа изутрината претрес на објекти во Бањалука во сопственост на Душко Тодиќ, бивш воен соработник на осомничениот за воени злосторства Ратко Младиќ. Еуфор соопшти дека претресеот се врши по налог на Хашкиот Трибунал за пронаоѓање информации кои би довеле до апсење на Младиќ.
XS
SM
MD
LG