Достапни линкови

logo-print

Во Германија ден на жалост


Знамињата во Германија денеска се спуштени на пола копје во знак на жалост на 15 те убиени во училиштето во Виненден од 17 годишниот бивш ученик. Тој со пиштол берета уби 9 ученици, претежно девојки, три учителки и тројца случајни луѓе кои чекале автобус. Мотивот за убиствата засега не е познат.
XS
SM
MD
LG