Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан започнува серија анти владини протести


Пакистанската опозиција денеска започнува анти владини протести ширум земјата кои треба да кулминираат во понеделник пред парламентот во Исламабад. Се јавува дека властите уаспиле стотици анти владини активисти и ги забранила политичкиет собири во Синд и Пунџаб. Опозицијата бара владата да ги исполни ветувањата и да го врати во Врховниот Суд Ифтикар Чаудри, кој беше отпуштен од поранешниот претседател Первез Мушараф.
XS
SM
MD
LG