Достапни линкови

logo-print

Во Белград ќе се гради нова американска амбасада


САД ќе градат нова зграда на Амбасадата во Белград во вредност од 92 милиона евра. Во новото американско дипломатско претставништво, кое се очекува да биде готово во 2011-та година, ќе работат 400 лица. САД платиле околу 12 милиони евра за земјиштето на Дедиње, каде што ќе се гради објектот на амбасадата.
XS
SM
MD
LG