Достапни линкови

logo-print

Јужна Осетија дозволи територијата да се користи за руски воени бази


Претседателот на грузиската отцепена област Јужна Осетија, Едуард Кокјоти соопшти дека владата одлучила да им дозволи на руските сили, да ја користат нејзината територија за воени бази, во период до 99 години. Кокјоти изрази надеж дека договорот за инсталирање на руски воени бази во земјата ќе биде потпишан ,,што е можно побрзо.“
XS
SM
MD
LG