Достапни линкови

logo-print

Пет лица повредени во напад во Киев


Најмалку пет лица се повредени откако непознат напаѓач фрлил граната во близина на патничкиот терминал на главната железничка станица во украинскиот град Киев. Имено, како што соопшти украинската полиција гранатата била фрлена во канцелариите на санитарната служба на железницата. Причините за нападот не се познати, а полицијата трага по напаѓачот.
XS
SM
MD
LG