Достапни линкови

logo-print

Серија земјотреси во Македонија


Триесетина земјотреси денеска околку девет часот повторно го погодија регинот на југозападна Македонија. Епицентарот на земјотресите, како што информира Сеизмолошката опсерваторија во Скопје. бил на планината Јабланица, 110 километри југозападно од Скопје. Земјотреси во југозападаниот дел на Македонија беа регистрирани и вчера со интензитет меѓу три и пет степени според Европската макросеизмичка скала.
XS
SM
MD
LG