Достапни линкови

logo-print

Десетмина загинати во САД


Полицијата во американската држава Алабама соопшти дека вооружен напаѓач убил девет луѓе по што се самоубил. Се наведува дека напаѓачот пукал во неколку куќи, продавници и автомобили и оти имало многу ранети. Ваквите инциденти се чести во Соединетите држави каде што оружје може да се купи во слободна продажба.
XS
SM
MD
LG