Достапни линкови

logo-print

Пораст на светските берзи


Акциите на берзите во Азија денеска пораснаа откако вчера силен раст беше забележан на Вол Стрит, јавуваат агенциите. До овој скок дојде по изненадувачкиот извештај дека американскиот банкарски гигант Ситибенк, и покрај финансиските проблеми, во изминативе два месеца бил профитабилен.
XS
SM
MD
LG