Достапни линкови

logo-print

Обама бара координирана помош на сиромашните земји


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека со генералниот секретар на Обединетите нации Бан ки Мун синоќа во Белата куќа разговарал за намалување на последиците од светската економска криза врз сиромашните земји. Обама побара координирана меѓународна акција со цел да се спречи заканата по снабдувањето со храна со што можат да се соочат овие земји доколку кризата продолжи.

XS
SM
MD
LG