Достапни линкови

logo-print

Бегство од затвор во источна Босна


Деветмина вооружени затвореници, од кои четворица се веќе уапсени, вчера вечер побегнаа од затворот во Устиколина, во источна Босна, соопшти босанската полиција. Во затворот избил бунт, по што затворениците го одзеле оружјето од стражарите и побегнале со два автомобила.
XS
SM
MD
LG