Достапни линкови

logo-print

Приведено едно лице за убиството на полицаецот во Северна Ирска


Полицијата во Северна Ирска привела 18 годишно момче, поради сомневање за поврзаност со синоќешното убиство на еден полицаец. Приведениот и помага на полицијата, се наведува во соопштението од полицијата. До убиството дојде откако претходно беше нападната британската воена база во Северна Ирска при што загинаа двајца војници, а одговорноста ја презеде едно крило на Ирската Републиканска Армија.
XS
SM
MD
LG