Достапни линкови

logo-print

Британија ќе започне со повлекување од Ирак


Британија ќе започне со повлекување на преостанатите четири илјади свои војници во Ирак. Процесот на повлекување треба да заврши до крајот на јули. Како што соопшти портпаролот на британската војска во Ирак, Дики Винчестер, во земјата ќе останат само неколку стотици инструктори и друг воен персонал кои ќе помагаат во обучувањето на ирачките безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG