Достапни линкови

logo-print

Нема повлекување на КФОР од Косово поради Авганистан


Американскиот потпретседател Џо Бајден, при посетата на седиштето на НАТО, изјави дека воопшто не се размислува за повлекување на трупите на КФОР од Косово, поради пополнување на бројот на НАТО и американските сили во Авганистан. Бајден рече дека ,,нема тргување со она што е цел на Косово“ и тоа што ,,нужно мора да се стори во Авганистан.“
XS
SM
MD
LG