Достапни линкови

logo-print

ЕУ се согласи да ги зголеми средствата за ММФ


Министрите за финансии на Европската Унија го поддржале предлогот од Меѓународниот Монетарен Фонд за зголемување на средствата на Фондот за 500 милијарди долари, со цел да им се помогне на земјите погодени од светската економска криза. Според неименуван претставник, документот е усвоен во рамки на состанокот на министрите што денеска се оддржува во Брисел.
XS
SM
MD
LG