Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Шри Ланка


Најмалку 10 лица загинале во самоубиствен бомбашки напад во близина на една џамија во Шри Ланка, соопшти полицијата. До нападот дошло во време кога неколку владини министри пристигнале на религиозен фестивал, а меѓу 20-те повредени е и еден министер.
XS
SM
MD
LG