Достапни линкови

logo-print

ЕК ја поздрави одлуката на Хрватска


Европската Комисија ја поздрави одлуката на Хрватска за прифаќање на иницијативата за медијација, со цел решавање на граничниот спор со Словенија. Ги проучуваме деталите и на хрватскиот и на словенскиот став, секако дека помошта ќе се темели на меѓународното право и судската пракса, изјави еврокомесарот Оли Рен.
XS
SM
MD
LG