Достапни линкови

logo-print

Американскиот пот претседател Бајден во Брисел


Американскиот пот претседател Џо Бајден денеска патува за Брисел на консултации со НАТО сојзниците во врска со плановите за Авганистан. Тој ќе разговара со членките на Атланскиот Совет и со генералниот секретар Јап де Хоп Схефер утре. Како што е познато, новата американска администрација започна преглед на стратегијата за војната во Авганистан и борбата против екстремизот во соседен Пакистан.
XS
SM
MD
LG